loading...
UŻYTKOWA HODOWLA
CZARNEGO I WILCZASTEGO OWCZARKA NIEMIECKIEGO

HODOWLA
wstecz

KILKA SŁÓW O HODOWLI

WILCZY MASZAR (FCI) jest hodowlą użytkowego czarnego i wilczastego owczarka niemieckiego krótkowłosego. Hodowla "Wilczy Mszar (FCI)" zarejestrowana jest  w Związku Kynologicznym w Polsce oddział Szczecin ( właściciel: Tomasz Wojciechowski) zrzeszonym w Federation Cynologique Internationale (FCI) 

Zarówno dorosłe psy jak i szczenięta z naszej hodowli karmione są wyłącznie suchą karmą Niemieckiej firmy INTERQUELL o nazwie "HAPPY DOG" z którą ściśle współpracujemy. Jesteśmy również dystrybutorem karm HAPPY DOG i HAPPY CAT w województwie zachodniopomorskim. Celem hodowli jest wprowadzenie na polski rynek psa o przewadze cech użytkowych nad eksterierowymi. Naszym wzorcem w hodowli Owczarków Niemieckich jest opis pierwszego Owczarka Niemieckiego, psa o nazwie Hektor Linksrheim późniejszego Horanda von Grafarth:

Rotmistrz Max Émil Frédéric Von Stephanitz (1919r): "Horand ucieleśniał dla entuzjastów rasy spełnienie ich najdroższych marzeń. Był to pies, jak na te czasy, duży - 61 centymetrów w kłębie - o potężnej budowie, pięknych liniach i szlachetnej głowie. Był silny i sprężysty, niczym stalowy drut. Jego wspaniałej budowie odpowiadał równie wspaniały charakter. Horand był cudowny w posłusznej wierności dla swojego pana, był prostolinijny i szczery. Miał naturę dżentelmena, połączoną z nieograniczoną pasją życia i pracy. Pomimo iż nie otrzymał wielkiej tresury w młodym wieku, był przy boku swojego pana uważny na jego najmniejsze skinienie. Jednak pozostawiony sam sobie, stawał się skończonym rozrabiaką i niepoprawnym prowokatorem bójek. Zawsze dobrze usposobiony wobec spokojnych ludzi, nieufny, ale i nieulękły wobec obcych, przepadał za dziećmi. Jego błędy w zachowaniu były wadami wychowania, nigdy skłonnościami charakteru. Horand cierpiał po prostu na nadmiar niespożytej energii i był szczęśliwy, wręcz niebowzięty, gdy ktoś się nim zajmował - był wtedy najszczęśliwszym z psów (...)"

Chcemy poprzez naszą działalność zagwarantować naszym klientom psy wybitnie pracujące, dedykowanego w szczególności aktywnemu i kreatywnemu przewodnikowi, psy które można z łatwością kształtować na pożądany wzorzec zachowania. Psy pewne, odważne, stabilne emocjonalnie, posiadające chłonny i czysty umysł, psy dozgonnie oddane rodzinie i swojemu przewodnikowi – „pierwotne Owczarki Niemieckie”.
Od lat zajmuję się szkoleniem psów na potrzeby osób prywatnych, służb mundurowych kraju oraz zagranicy. Swoją wiedzę szkoleniową i doświadczenie hodowlane przy olbrzymim wsparciu mojej rodziny skoncentrowałem w pigułce którą nazwaliśmy WILCZY MSZAR. Dzięki wspólnej pracy i wsparciu moich najbliższych powstaje hodowla naszych marzeń dzięki której będziemy mogli dzielić się z Państwem tym co naszym zdaniem jest w Owczarku Niemieckim najlepsze. A państwo będziecie mieli olbrzymią przyjemność otworzyć nowy rozdział historii swojej rodziny u boku której stanie wspaniały i majestatyczny Owczarek Niemiecki.

(...) czytaj więcej


PSY Z NASZEJ HODOWLI

© COPYRIGHT WILCZYMSZAR.PL WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE. STRONA UŻYWA PLIKÓW CIASTECZEK (ANG. COOKIES) DO CELÓW STATYSTYCZNYCH.
REALIZACJA: AVERTA.PL.